گروه موسيقی سپهر

بیوگرافی ها

   
   

???? ???? ?? ??? ???? ???? ???? ?? ????? ???? ??? ? ?????‌? ?????? ????? ????? ??. ?? ?? ?????? ?? ???? ???? ?? ????? ?? ???? ?????? ???? ?? ?????? ??? ????? ???. ????? ??? ???? ?? ??? ???? ?????‌??? ??: ????‌?? ????‌? ???? (???????‌? ???) ? ????? ????? (???????‌? ???) ? ??????: ???? ???‌???? (????????‌? ?????)? ????? ????? (???????‌? ??)? ???? ?????? (???????? ????? ? ????) ? ???? ???? (???????‌? ??????)
گروه سپهر:
 

 

 

????? ?????:
 

???? ????:

متولد 1361 در شیراز. فراگیری موسیقی را از سال 1379 با ساز سه تار نزد کیوان ساکت آغاز کرد. سپس از سال 84 به نوازندگی ساز عود نزد محمد رضا ابراهیمی پرداخت. همکاری با گروه موسیقی خورشید به سرپرستی مجید درخشانی و گروه بانوان مهر به سرپرستی آذر زرگریان و اجرای کنسرت در ایران، فرانسه و اروپا و تدریس در مدرسۀ موسیقی صدا و سیما از فعالیتهای اوست. وی همچنین با نوازندگی ساز ماندولین نیز آشنایی دارد. او فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه هنر است و از سال هشتاد و هفت به گروه سپهر پیوسته است.
نجمه صغیر:
متولد 1360 در اراک.
موسیقی را با نواختن ضرب نزد محمد آقایی آغاز کرد. از سال 78 به فراگیری ساز نی نزد رضا ربیعی پرداخت و از سال 79 با راهیابی به دانشگاه سوره ساز نی را نزد عبدالنقی افشارنیا ادامه داد. هم چنین به مدت سه سال از محضر مرحوم حدادیان بهره برد. وی عضو پیوسته ی کانون نوازندگان خانه ی موسیقی است.
هم اکنون به تدریس ساز نی در آموزشگاه های آوای مهربانی و بهار می پردازد.
احسان از سال هفتاد و نه عضو گروه سپهر است.
احسان عابدی:
وی در سال هزار و سیصد وپنجاه و یک در شهر خمینی شهر اصفهان متولد شد. از سال هزار و سیصد و شصت و نه فراگیری سنتور را نزد بابک دیهیم نیا و سعید نعیمی منش آغاز کرد. از سال هزار و سیصد و هفتاد و سه به مدت سه سال از محضر پشنگ کامکار بهره برد و با شیوه های رایج سنتور نوازی آشنا شد. او در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج به دانشکده ی هنرهای زیبا راه یافت و در سال هزار و سیصد و هفتاد و نه هم زمان با فارغ التحصیلی ِ دانشگاه از محضر مجید کیانی بهره ها برد . وی به مدت چهار سال عضو پیوسته ی مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی بود . همچنین عضو گروه شهنازی به سرپرستی داریوش پیرنیاکان است و کنسرت های زیادی را با این گروه داشته است. رضاخواه در اولین و دومین جشنواره ی موسیقی دانشجویی در بخش ردیف نوازی مقام دوم را کسب نموده است و همچنین از محضر اساتیدی چون کامبیز روشن روان و علیرضا مشایخی نیز در زمینه ی موسیقی کلاسیک، بهره برده است. وی هم اکنون نزد مجید کیانی مشغول تحقیق در شیوه های قدیمی موسیقی ایران می باشد.
احمد از سال هفتاد و نه عضو گروه سپهر است.
احمد رضا خواه:
متولد 1354 در تهران . موسیقی را از 1364 با آموختن ضرب و تصنیف نزد عباس دبستانی آغاز نمود. از 1369 چهار سال نزد جمشید محبی ضرب گرفت. از 1372 ردیف موسیقی دستگاهی را با سه تار چهار سال با علی بیانی مشق کرد و از 1373 نیز هشت سال نزد مجید کیانی به آموزش موسیقی پرداخت. همچنین از هنر داریوش طلایی و جمشید شمیرانی بهره ها برده و سال ها نیز در صفحات قدیمی موسیقی ایرانی پژوهش نموده است. حاصل آموخته هایش گردآوری مجموعه ی زیادی از تصنیف های قدیمی به همراه ضربی است که خاص خود می نوازد. اوهمچنین به مدت چهار سال عضو پیوسته ی مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی بود و اکنون عضو پیوسته کمیته پژوهشگران خانه موسیقی ایران است نیز تاکنون کنسرت ها و برنامه های پژوهشی بسیاری در داخل و خارج کشور برگزار نموده است.
فرید از سال هشتاد و سه عضو گروه سپهر است.
فرید خردمند:
 

 

 
 

 

 
   
    موسيقی دستگاهی ايران

 

   

نشانی ها تماس آثار منتشر شده عکس ها نمونه ها

خانه